Kurz vyproštění z havarovaných vozidel

Na žádost Středočeského kraje, který v polovině roku informoval o záměru zařadit jednotku SDH U. Janovice jako zálohovou, pro případné výjezdy k dopravním nehodám, část jednotky absolvovala kurz Vyproštění z havarovaných vozidel.
Kurz se uskutečnil pod záštitou ÚHS Jánské Koupele. Teoretická část se uskutečnila na stanici HZS Středočeského kraje v Říčanech, praktická pak na území městské části Praha Dubeč, kde nás lektoři ze stanice HZS Říčany připravovali na zásahy a vyproštění osob z havarovaných vozidel. Celý kurz byl zakončen písemnou a praktickou zkouškou, na kterou dohlíželi lektoři kurzu, zástupci ÚHS Jánské Koupele a zástupce krajského ředitelství HZS Středočeského kraje.Za úspěšné absolvování kurzu patří velké poděkování všem čtyřem lektorům ze stanice HZS Říčany, kteří nám předali mnoho rad a svých poznatků ze své dlouholeté praxe při výjezdech k dopravním nehodám. Díky patří i SDH Dubeč za vztřícnost jejich členů a poskytnuté prostory na převlečení a občerstvení. Po dovybavení jednotky a případnému doškolení dalších členů, může  být jednotka zařazena i na výjezdy k dopravním nehodám.

Více foto ve fotogalerii.