SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ logo UHLÍŘSKÉ JANOVICE

Aktuality

Articles-default
Zasazení stromu k výročí založení sboru
22.11.2023

V pátek 3. 11. se uskutečnilo zasazení stromu, ke stopadesátému výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Uhlířských Janovicích. V Městském parku Tyršovy sady, byl za účasti starosty města, starosty a místostarostky SDH zasazen Buk lesní, jako připomínka oslav založení sboru. Za deštivého počasí, zahájil sázení stromu starosta SDH. Odborný výklad nám předala paní Michálková, která nám ve spolupráci s městem pomohla při výběru stromu a místa pro sázení. Součástí vysazení stromu je i kámen, věnovaný naším členem J. Urbanem, na kterém je cedulka s označením stromu a připomínka vysazení.

Articles-default
Závod TFA
28.07.2023

4. závod Pražské a Středočeské ligy TFA - Prague Fireman Race TFA se konal v sobotu 17.06.2023 v Praze - Satalicích. I tohoto závodu se zúčastnil náš člen Radek, který se této disciplíně věnuje již několik let. Sešlo se zde více než 300 závodníků napříč všemi věkovými kategoriemi, a tak se zaplnila kapacita celého dne. Počasí vypadalo, že bude závodníkům celý den dopřávat, ale nakonec se musel závod párkrát přerušit kvůli silnému dešti. V kategorii muži 18+ soutěžilo 24 závodníků, mezi nimi i Radek. Tomu se zadařilo a vybojoval si pěkné 1. místo, jak ve své kategorii, tak i v závodu celkově a odvážel si tak s sebou domů i putovní pohár, o který v dalším roce znovu zabojuje. Teď bude následovat během prázdnin pauza pro závodníky a budeme se těšit, až se nám všichni představí při letošní premiéře 5. kola Pražské a Středočeské ligy TFA zde u nás v Uhlířských Janovicích.

Articles-default
Oslavy 150 let založení sboru
24.07.2023

V sobotu 24. června uspořádalo Město Uhlířské Janovice další ročník Uhlířských slavností. V rámci této akce se o část programu postaral Sbor dobrovolných hasičů Uhlířské Janovice, který v rámci slavností oslavil své letošní výročí 150 let od založení sboru. Hasičské oslavy se v mnohém podobaly těm posledním, které hasiči uspořádali také v rámci Uhlířských slavností v roce 2013. Od dopoledních hodin byla na náměstí k vidění historická i současná hasičská technika. V budově bývalého Finančního úřadu byla umístěna výstava „Ze života uhlířskojanovických hasičů“, jejíž část byla přestěhována, a až do konce prázdnin bude k vidění ......

Articles-default
29.05.2023

Articles-default
Mytí koupaliště
25.04.2023

Koupaliště je opět čisté. O to se 22.dubna postarali členové místních dobrovolných hasičů a děti z oddílu Mladých hasičů. Za pomoci lopat a vidlí se podařilo odstranit nánosy bahna, klacků a vodních řas. Následovalo ještě spláchnutí povrchu dna pomocí proudů vody. Mytí koupaliště každý rok prověří kvalitu hadic. Letos tomu nebylo jinak a některé prasklé hadice budou muset být vyřazeny. Díky pěknému počasí a hojné účasti bylo možné připravit koupaliště i na pálení čarodějnic. Poděkování patří všem co pomohli.

Articles-default
Charitativní bál v hasičské zbrojnici
11.04.2023

Dobrovolní hasiči z Uhlířských Janovic se rozhodli, že po úspěchu Hasičského bálu uspořádají bál ještě jeden. Tentokrát šlo ale o bál charitativní a celý výtěžek z této akce putoval na konto Nadačního fondu Nevzdáme to. V hasičské zbrojnici se tak v sobotu 25. března sešli lidé, kteří si chtěli zatančit, pobavit se, ale zároveň i pomoci. Připravena byla bohatá tombola i prodej .....

Articles-default
Dětský den ve Vobosystému
05.03.2023

V sobotu 18. 2. na dětském dnu ve firmě Vobosystém, Uhlířskojanovičtí hasiči představili svoji techniku. Děti i dospělí si mohli prohlédnout techniku a vyzkoušet vybavení a výstroj zasahujících hasičů. představena byla technika starší, ale i ta nejnovější. Největší zájem byl o vyzkoušení vyprošťovacích nástrojů na přistaveném vozidle.

Articles-default
Hasičský ples
05.03.2023

V pátek 10. 2. se uskutečnil Hasičský ples, který se konal na sále v Hasičské zbrojnici, s omezenou kapacitou 80 osob. součástí plesu byla bohatá tombola. Omlouváme se všem, na které se již vstupenky nedostaly, ale kapacita sálu je jen 80 osob.

Articles-default
Valná hromada
13.12.2022

Valná hromada SDH Uhlířské Janovice proběhla dne 8.12. 2022. Po zahájení byly předneseny zprávy o činnosti SDH za loňský rok. Poté starosta SDH předal ocenění Stanislavu Procházkovi, za reprezentaci v požárním sportu, kde dosáhl na titul mistr republiky, v kategorii mladších žáků a halový mistr republiky na 60m s překážkami. Poděkování pak patřilo panu Jaroslavu Urbanovi, kterému SH ČMS za jeho práci, udělilo titul Zasloužilý hasič. Hlavním tématem bylo zvýšení členských příspěvků od roku 2023. Zvýšenou částku pak Valná hromada odhlasovala. Hostem na letošní Valné hromadě byl ředitel HZS ÚO Kutná Hora plk. ing. Jiří Pokorný, starosta města P. Barták, zástupce OSH Z. Pěkná, zástupci SDH Jindice a Chmeliště.

Articles-default
Uctění památky
08.12.2022

Zásahová jednotka SDH Uhlířské Janovice, společně s příslušníky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, stanice Uhlířské Janovice, uctila památku hasiče, který zemřel při zásahu u požáru v Novém Boru na Liberecku. Ve středu 7. prosince 2022, vyjely jednotky s technikou před hasičskou zbrojnici a se zapnutým výstražným světelným zařízením a v zásahovém oděvu uctily památku minutou ticha.

Articles-default
TFA 2022
05.12.2022

V letošním roce proběhl 2. ročník Pražské a Středočeské ligy TFA, kterého se zúčastnil náš člen Radek Protiva. Závodů bylo celkem 10 a probíhaly od dubna do října. První závod se uskutečnil v Petrovicích u Sedlčan a hned na začátek sezóny se Radkovi podařilo vybojovat 2. místo, které získal i přes nelehký úkol ke konci závodu, a to doběhnout do cíle na vyhlídkové plošině rozhledny ve výšce 36,6 m. Další závod proběhl v Broumech ......

Articles-default
Zasloužilý hasič
29.10.2022

Titul Zasloužilý hasič si v Přibyslavi 25. listopadu převzal náš dlouholetý člen Jaroslav Urban. Tento titul se uděluje jen hasičům, kteří svojí prací přispěli k rozvoji dobrovolného hasičstva, je členem minimálně 40 let, dovršení 65 let věku a zpravidla po pěti letech od udělení medaile Za mimořádné zásluhy. Tento titul uděluje výkonný výbor SH ČMS a jeho předání probíhá v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi. Přímo na místě p. Urbanovi blahopřáli k udělení tohoto vyznamenání zástupci výkonného výboru OSH a výboru SDH. Sbor dobrovolných hasičů se připojuje k blahopřání a děkuje za jeho práci.

Kontakty