SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ logo UHLÍŘSKÉ JANOVICE

Aktuality

Articles-default
29.05.2023

Articles-default
Mytí koupaliště
25.04.2023

Koupaliště je opět čisté. O to se 22.dubna postarali členové místních dobrovolných hasičů a děti z oddílu Mladých hasičů. Za pomoci lopat a vidlí se podařilo odstranit nánosy bahna, klacků a vodních řas. Následovalo ještě spláchnutí povrchu dna pomocí proudů vody. Mytí koupaliště každý rok prověří kvalitu hadic. Letos tomu nebylo jinak a některé prasklé hadice budou muset být vyřazeny. Díky pěknému počasí a hojné účasti bylo možné připravit koupaliště i na pálení čarodějnic. Poděkování patří všem co pomohli.

Articles-default
Charitativní bál v hasičské zbrojnici
11.04.2023

Dobrovolní hasiči z Uhlířských Janovic se rozhodli, že po úspěchu Hasičského bálu uspořádají bál ještě jeden. Tentokrát šlo ale o bál charitativní a celý výtěžek z této akce putoval na konto Nadačního fondu Nevzdáme to. V hasičské zbrojnici se tak v sobotu 25. března sešli lidé, kteří si chtěli zatančit, pobavit se, ale zároveň i pomoci. Připravena byla bohatá tombola i prodej .....

Articles-default
Dětský den ve Vobosystému
05.03.2023

V sobotu 18. 2. na dětském dnu ve firmě Vobosystém, Uhlířskojanovičtí hasiči představili svoji techniku. Děti i dospělí si mohli prohlédnout techniku a vyzkoušet vybavení a výstroj zasahujících hasičů. představena byla technika starší, ale i ta nejnovější. Největší zájem byl o vyzkoušení vyprošťovacích nástrojů na přistaveném vozidle.

Articles-default
Hasičský ples
05.03.2023

V pátek 10. 2. se uskutečnil Hasičský ples, který se konal na sále v Hasičské zbrojnici, s omezenou kapacitou 80 osob. součástí plesu byla bohatá tombola. Omlouváme se všem, na které se již vstupenky nedostaly, ale kapacita sálu je jen 80 osob.

Articles-default
Valná hromada
13.12.2022

Valná hromada SDH Uhlířské Janovice proběhla dne 8.12. 2022. Po zahájení byly předneseny zprávy o činnosti SDH za loňský rok. Poté starosta SDH předal ocenění Stanislavu Procházkovi, za reprezentaci v požárním sportu, kde dosáhl na titul mistr republiky, v kategorii mladších žáků a halový mistr republiky na 60m s překážkami. Poděkování pak patřilo panu Jaroslavu Urbanovi, kterému SH ČMS za jeho práci, udělilo titul Zasloužilý hasič. Hlavním tématem bylo zvýšení členských příspěvků od roku 2023. Zvýšenou částku pak Valná hromada odhlasovala. Hostem na letošní Valné hromadě byl ředitel HZS ÚO Kutná Hora plk. ing. Jiří Pokorný, starosta města P. Barták, zástupce OSH Z. Pěkná, zástupci SDH Jindice a Chmeliště.

Articles-default
Uctění památky
08.12.2022

Zásahová jednotka SDH Uhlířské Janovice, společně s příslušníky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, stanice Uhlířské Janovice, uctila památku hasiče, který zemřel při zásahu u požáru v Novém Boru na Liberecku. Ve středu 7. prosince 2022, vyjely jednotky s technikou před hasičskou zbrojnici a se zapnutým výstražným světelným zařízením a v zásahovém oděvu uctily památku minutou ticha.

Articles-default
TFA 2022
05.12.2022

V letošním roce proběhl 2. ročník Pražské a Středočeské ligy TFA, kterého se zúčastnil náš člen Radek Protiva. Závodů bylo celkem 10 a probíhaly od dubna do října. První závod se uskutečnil v Petrovicích u Sedlčan a hned na začátek sezóny se Radkovi podařilo vybojovat 2. místo, které získal i přes nelehký úkol ke konci závodu, a to doběhnout do cíle na vyhlídkové plošině rozhledny ve výšce 36,6 m. Další závod proběhl v Broumech ......

Articles-default
Zasloužilý hasič
29.10.2022

Titul Zasloužilý hasič si v Přibyslavi 25. listopadu převzal náš dlouholetý člen Jaroslav Urban. Tento titul se uděluje jen hasičům, kteří svojí prací přispěli k rozvoji dobrovolného hasičstva, je členem minimálně 40 let, dovršení 65 let věku a zpravidla po pěti letech od udělení medaile Za mimořádné zásluhy. Tento titul uděluje výkonný výbor SH ČMS a jeho předání probíhá v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi. Přímo na místě p. Urbanovi blahopřáli k udělení tohoto vyznamenání zástupci výkonného výboru OSH a výboru SDH. Sbor dobrovolných hasičů se připojuje k blahopřání a děkuje za jeho práci.

Articles-default
Podzimní brigáda
11.10.2022

V sobotu 8. 10. se na obou Hasičských zbrojnicích uskutečnila podzimní brigáda, které se zúčastnilo 19 členů. proběhl úklid ve skladech, byly smontovány regály, dokončena zasedací místnost, příprava střechy na kontejnery, úklid sálu a nástřik vrat a kontejneru. Ke kávě bylo i něco sladkého od p. Tůmové. Po skončení brigády bylo posezení u pečeného beránka.

Articles-default
Běh na rozhlednu vysoká
05.10.2022

1.10. proběhl na rozhledně Vysoká běh na rozhlednu s účastí několika našich závodníků. Vydařený závod, ze kterého jsme přivezli několik pěkných umístění. Muži s DT 1. místo, muži bez DT 1. a 4. místo, muži nad 40 let 1.a 3. místo, ženy nad 40 let 1. místo, starší žáci 5. místo, mladší žáci 1. a 10. místo

Articles-default
Memoriál Stanislava a Petra Jechových
05.10.2022

Sváteční středu 28.9. se uskutečnil memoriál St. a P. Jechových, závod na 60m jednotlivců. Vzhledem k deštivému počasí a velmi mokrému terénu na fotbalovém hřišti, musel být závod přesunut na tréninkové hřiště mladých hasičů, kde byly podmínky o něco lepší.

Kontakty