MČR TFA Svitavy

V sobotu 28.8.2021 se uskutečnilo IV. Mistrovství České Republiky dobrovolných hasičů v disciplínách - TFA 2020 ve Svitavách. Tato soutěž měla již proběhnout v minulém roce, ale bohužel díky nepříznivým podmínkám byla dvakrát odložena a my jsme rádi, že vše nakonec dobře dopadlo a soutěž se uskutečnila. V rámci letošní reprezentace Středočeského kraje se kvalifikoval i náš člen Radek Protiva, který se zúčastnil již předchozího ročníku Mistrovství ČR dobrovolných hasičů v disciplínách TFA, které proběhlo v Domažlicích. V sobotu se tedy na Náměstí Míru ve Svitavách sešlo 70 můžu a poprvé v historii mistrovství i 24 žen, kteří si přišli změřit sílu v bojích o prvenství. Radek soutěžil v kategorii mužů do 34 let, ve které poměřil své síly s dalšími 42 závodníky. Souboje to byly velmi napínavé a pro některé určitě i velmi vysilující, ale Radek se s tím popral a vybojoval si pěkné 29. místo. V celkovém součtu bez rozdílu kategorií se svým časem Radek umístil na 43. místě. My doufáme, že se bude Radkovi dařit i nadále a budeme mu moci fandit i na dalších soutěžích.

SDH Uhlířské Janovice Sandra Protivová