Manhattan 2018

V sobotu 8. září se konal v Liberci na Krajském úřadě víceboj v disciplínách TFA Manhattan 2018. Akce vzdává holt lidem, kteří se účastnili nešťastné události, která stala 11. září 2001 v USA. Soutěž byla určená pro dvojice z řad hasičů, policistů tak i záchranářů. Náš sbor reprezentoval Radek Protiva a parťáka mu dělal Robin Bureš z SDH Cítoliby (okres Louny). Závod byl rozdělen na silový víceboj a výstup do výškové budovy. Silový víceboj byl pojat netradičně, všechny disciplíny se museli splnit v co nejkratším čase ve dvou závodnících. Novinkou byl start bez nosiče dýchací techniky a jeho následným nandáním a zapnutím. Po absolvování disciplíny se Radek a Robin připravovali na výstup do 21. patra v plné výbavě se zapnutým dýchacím přístrojem. S sebou si nesli hadici, proudnici, klíč, radiostanici a lano pro plnění úkolů. Při výstupu byl prostor i zakouřen, aby simuloval prostředí, jež měly během události záchranné složky před lety. Kluci vše dobře zvládli a umístili se na 5. místě z celkových 16 přihlášených dvojic.