Školka z Miskovic navštívila hasiče v Uhl. Janovicích

Uhlířskojanovičtí dobrovolní hasiči připravili 26.5. 2017 dopolední program pro školku z Miskovic. Školka ještě před příjezdem k hasičům navštívila stanici Záchranné služby, kde si mohli vyzkoušet roli pacientů. Po příjezdu na Hasičskou zbrojnici II., věnovali děti dobrovolným hasičům model s hořícími budovami a zásahem hasičské techniky. Poté již mohli vyzkoušet hašení vodou, někteří i v zásahových přilbách, viděli ukázku výškové techniky a techniku si prohlédli z venku i zevnitř. Svoji zručnost prověřili na šlapacích autíčkách, které zvládali i ti nejmenší. Na závěr se pak přesunuli na Koupaliště, kde je čekalo svezení  motorovým člunem. Se zajímavým zážitkem z vodní hladiny se pak vraceli zpět domů.