Soutěž TFA Nová Ves

Když si většina z Vás šla v sobotu 15. července o půlnoci lehnout, Radek Protiva se právě připravoval na svůj noční závod TFA Nová Ves kousek za Libercem. Závod byl pojat úplně v jiných podmínkách, než se běžně koná. Trať byla postavena před místní hasičskou zbrojnicí pod svitem mžourající lampy, kde se nacházelo běžné postavení trati. Součástí závodu bylo roztažení hadic, hummer box, bariera, figurína, pneumatika, přenos břemen, balení hadic a následný běh do méně osvětleného, necelý jeden kilometr dlouhého kopce, za pomoci baterky na helmě a v plné zásahové výzbroji. Sešla se tu celá elita Libereckého a Středočeského kraje v této disciplíně, aby porovnala své síly v tomto těžkém závodě. Radek se popral s celou tratí za výborných deset minut, na vítěze tohoto závodu, však ztrácel dvě a půl minuty a získal právem 14. místo z celkových 32 závodníků. Tento druh závodu byl výjimečný, protože se konal za mimořádných podmínek, než jsme zvyklí, pro někoho přijatelnějších než normálně. Jak Radek řekl, tento závod byl možná nejlepší a nejvíce situovaný závod na soustředění a zapojení do určitých situací. Již teď se soutěžící i pořadatelé těší na další ročník tohoto nočního závodu.