TFA neboli soutěž nejtvrdších hasičů…

Soutěžní rok disciplíny Nejtvrdší hasič přežije neboli TFA je skoro za námi. I v této specifické a fyzicky velmi náročné soutěži má Sbor dobrovolných hasičů svého zástupce. Na jednotlivých soutěžích jej reprezentuje Radek Protiva. Připravenost Radka na letošních soutěžích byla velmi znát. Nevedl si vůbec špatně a konkuroval i zkušeným profesionálním hasičům, jak v disciplínách SDH (Sborů dobrovolných hasičů), tak i HZS (Hasičského záchranného sboru). Dne 24. srpna se konala soutěž v Březové u Uherského Brodu, které se zúčastnilo 20 soutěžících. Radek se umístil přesně v půli a skončil na 10. místě. Další soutěž, na kterou zavítal, se konala 31. srpna v Ovčárech u Kolína. I zde se sešlo poměrně dost závodníků a v celkovém výsledku Radkovi uteklo 3. místo jen o chlup a skončil na nepopulárním, ale krásném 4. místě z celkových 20. Již druhým rokem Radek navštívil i soutěž v Liberci, která letos probíhala 14. září, a to v areálu Technické univerzity v Liberci. Z celkového počtu 15 závodníků se Radek opět umístil na nepopulárním 4. místě. Jako poslední soutěže v TFA se Radek zúčastnil Krajského přeboru v Příhrazech u Mladé Boleslavi. Na této soutěži Radek konečně prolomil svou smůlu a vybojoval si krásné 3. místo a bronzovou medaili v kategorii mužů do 35 let. My doufáme, že Radek příští rok zopakuje minimálně takovýto výsledek a postoupí tak na Mistrovství ČR v TFA.
S.Nevřelová