SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ logo UHLÍŘSKÉ JANOVICE

TFA 2022

V letošním roce proběhl 2. ročník Pražské a Středočeské ligy TFA, kterého se zúčastnil náš člen Radek Protiva. Závodů bylo celkem 10 a probíhaly od dubna do října. První závod se uskutečnil v Petrovicích u Sedlčan a hned na začátek sezóny se Radkovi podařilo vybojovat 2. místo, které získal i přes nelehký úkol ke konci závodu, a to doběhnout do cíle na vyhlídkové plošině rozhledny ve výšce 36,6 m. Další závod proběhl v Broumech na náměstí, kde největším nepřítelem závodníků bylo deštivé počasí. I s tím si však Radek poradil a získal 3. místo. Následujícím kolem ligy účastníci navštívili ve Vlašimi zimní stadion, avšak místo ledu si vyzkoušeli hned vedle na přímém slunci asfaltovou plochu. Radkovi se dařilo, avšak bronz mu utekl o necelé 3 vteřiny, takže se umístil na nepopulárním 4. místě. Ve 4. závodu, který se uskutečnil v Plchově, Radek obsadil 6. místo. Následující 5. kolo probíhalo v Praze - Satalicích, přičemž současně ten den na Kladně probíhalo Krajské kolo v požárním sportu. Radek tak neváhal a dopoledne se zúčastnil TFA soutěže a odpoledne již běžel ve štafetě 4x100 m s překážkami. I přes vysoké teploty tento den Radek vybojoval v Praze krásné 3. místo. V rámci 10 závodů účastníci mohou 3 kola vynechat, a tak se Radek nezúčastnil 6. závodu v Březnici. Další kolo probíhalo v Říčanech a i zde se Radkovi velmi dařilo a skončil na 2. místě. Po měsíční pauze se následující kolo odehrávalo ve Veselé u Mnichova Hradiště, a i zde při pěkném počasí se zadařilo a Radek si vybojoval bronzovou příčku. Následující 9. kolo ligy bylo zároveň i nominačním závodem na MČR dobrovolných hasičů v TFA pro Středočeský kraj. Závod byl oproti předchozím kolům odlišný a dělil se na 4 úseky. Mimořádně se tohoto kola zúčastnili i závodníci, kteří běžně tuto ligu neběhají. Radek se snažil obhájit loňský postup na MČR dobrovolných hasičů v TFA, ale bohužel mu letos postupová příčka utekla o 2 vteřiny. Poslední kolo této ligy se uskutečnilo opět v Praze - Satalicích, kdy na závěr proběhlo celkové vyhlášení této ligy. V tomto závodu se i přes velkou snahu Radek umístil na 4. místě. V rámci celkového vyhlášení však letos mohl slavit, protože se mu podařilo celý rok převážně obsazovat stupně vítězů, a tak si celkově získal 3. místo. Mimo TFA ligu se ještě zúčastnil dalších 3 závodů, a to konkrétně Běhu na rozhlednu Vysoká na jaře a na podzim, kde se v kategorii s dýchací technikou umístil na 1. místě v obou případech, a TFA v Šebestenicích, které bylo pořádáno OSH Kutná Hora, kde Radek získal také 1. místo.