SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ logo UHLÍŘSKÉ JANOVICE

Aktuality

Articles-default
Mytí koupaliště
27.04.2019

Mytí koupaliště Jaké bude letos léto, se zatím můžeme jen dohadovat. Už teď je ale jasné, že janovické koupaliště je na příchod letních dnů připravené. Tedy alespoň co se čistoty týká. O to se v sobotu 20.dubna postarali členové místních dobrovolných hasičů. Proudy vody, ale i za pomoci lopat a vidlí se podařilo odstranit nánosy bahna, klacků a vodních řas. Sice nám při této akci popraskalo zase pár hadic, ale i prasklá hadice může ve slunném počasí udělat radost. Především dětem, které si zkoušely probíhat vodním gejzírem. Bez náhradního oblečení a obutí by to ale nešlo.

Articles-default
Školení JSDH - vyprošťování
16.04.2019

V sobotu 13. 4. proběhlo v areálu hasičské zbrojnice II. cyklické školení členů JSDH. Pro členy, kteří v loňském roce absolvovali kurz vyprošťování, bylo toto školení povinné, pro ostatní se jednalo hlavně o seznámení s možnostmi a technikou při vyprošťování. Školení vedli dva lektoři, kteří nás měli na starost i na kurzu, který proběhl na stanici HZS v Říčanech. K dispozici byla čtyři vozidla, na kterých bylo možno vyzkoušet různé techniky, včetně vyproštění figurantů z těchto vozidel.

Articles-default
Brigáda
09.04.2019

Na 6. 4. musela být přesunuta jarní brigáda, protože v obvyklém termínu se na hasičské zbrojnici II uskuteční výcvik vyprošťování pro JSDHO. Za účasti dvaceti členů se brigáda zaměřila hlavně na úklid před dnem otevřených dveří, který se uskuteční 1. května. Bylo uklizeno nádvoří hasičské zbrojnice II, odvezen železný šrot a provedly se opravy na budově. Začala i montáž regálů do budoucího skladu materiálu. Vedoucí a děti, za pomoci několika rodičů, uklidili cvičiště a připravili na jarní sezonu.

Articles-default
Nová cisterna
14.03.2019

V úterý 12. 3. zaparkovala v garáži SDH Uhlířské Janovice nová cisterna SCANIA CAS 20. Proběhlo také první zaškolení obsluhy. Nyní čeká cisternu administrativní proces a nějaký čas bude ještě trvat, než se dostane do výjezdu. K nahlédnutí je pár fotografií z prvního seznámení s cisternou.

Articles-default
Valná hromada
31.01.2019

26. 1. proběhla Valná hromada SDH Uhlířské Janovice. Na úvod se představil oddíl mladých hasičů, který odehrál dvě pohádky. Poté pokračoval program zprávami činnosti a hospodaření za uplynulý rok. Hostem na naší Valné hromadě byl starosta města U. Janovice, zástupce HZS ČR p. Pavel Karda a zástupce SDH Jindice.

Articles-default
Hasiči doplnili parní vlak vodou
03.01.2019

Již mnoho let se na našich tratích běžně neprohání parní vlaky. Dne 31.12.2018 v odpoledních hodinách za pomoci CAS 32/6600/0, JSDH provedla dozbrojení parní lokomotivy vodou. Celá souprava zde byla odstavena a až druhý den pokračovala v jízdě na Čerčany.

Articles-default
PF 2019
25.12.2018

Hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v roce 2019 přeje Všem návštěvníkům našich stránek SDH Uhlířské Janovice.

Articles-default
Prověřovací cvičení zásahové jednotky
16.12.2018

Zásahová jednotka se v sobotu 11. 12. v dopoledních hodinách zúčastnila cvičení na záchranu osob. Spolu s příslušníky HZS jednotka cvičila vyproštění osoby uvízlé pod dopravním prostředkem.

Articles-default
Brigáda zásahové jednotky
16.12.2018

V sobotu 8. 12. se sešla většina členů zásahové jednotky, aby na hasičské zbrojnici I. a II. provedli práce, které přímo souvisí s chodem zásahové jednotky. Příprava dřeva na topení, úklid na nové hale, úklid skladových prostor a instalace desky na nářadí ve skladu chemické služby. Proběhlo i krátké školení a rozdělení služeb na další období. Na konec bylo možné ochutnat i ryby rovnou z udírny.

Articles-default
MČR TFA dobrovolných hasičů
20.10.2018

Mistrovství České republiky dobrovolných hasičů v disciplínách TFA, které se konalo první říjnovou sobotu na náměstí v Domažlicích, přivítalo mnoho fanoušků, kteří přijeli podpořit všech 65 nejlepších závodníků z celé republiky. Z našeho sboru se závodu zúčastnil Radek Protiva. Celý den bylo hezké počasí a to přálo k hezkým výkonům, které byly k vidění. Závod byl rozdělen do čtyř úseků a časy z nich se sčítaly do celkového pořadí. První úsek – roztažení hadic a následné .....

Articles-default
Bezpečně na cestě 3
25.09.2018

V neděli 23.9. za deštivého počasí se uskutečnila dopravně bezpečnostní akce Bezpečně na cestě 3. Nepříznivé počasí neodradilo více než sto dětí, aby si přišly do hasičské zbrojnice II vyzkoušet svoje znalosti a dovednosti nejen z dopravní výchovy. Byla připravena dráha pro výuku bezpečné jízdy na kole a další stanoviště, kde se procvičovala teoretická příprava ….

Articles-default
Výcvik na vodě
25.09.2018

V sobotu 15.9. se na rybníku u Ostašova uskutečnil výcvik zásahové jednotky na vodě a s vodou. Jednotka vyzkoušela veškerá čerpací zařízení a provedla výcvik s motorovým člunem....

Kontakty