Dobrovolní hasiči cvičili v Nesměřicích
26.10.2016

V sobotu 22.10.2016 proběhla v Nesměřicích odborná příprava pro JSDHO. Pod dohledem profesionálních hasičů, lektorů z řad SDH a záchranářů, si mohli všichni účastníci vyzkoušet nácvik hašení s vodní clonou, hašení z nastavovacích žebříků a jejich jištění, ošetření úrazu po pádu z kola a ošetření úrazu motorovou pilou. Akci pořádalo OSH Kutná Hora ve spolupráci s profesionálními hasiči z HZS Kutná Hora, Medical servis Davepo, Asociací dobrovolných záchranářů a SDH Nesměřice. Všem patří poděkování za přípravu této akce.

Kutnohorská hasičská liga 2016
25.10.2016

Mužské družstvo se po dlouhých letech letos vrátilo do kolotoče závodů Kutnohorské hasičské ligy.

Memoriál Stanislava a Petra Jechových 2016
25.10.2016

Už tradičně na svátek sv. Václava pořádal náš sbor 13. ročník memoriálu Stanislava a Petra Jechových v běhu na 60 metrů překážek. Účastnilo se více jak 140 dětí v kategoriích přípravka, mladší dívky a chlapci a starší dívky a chlapci ze sborů UJ, Kácov, Močovice, Církvice, Svatý Mikuláš, Nalžovice, Kosova Hora, Záboří nad Labem, Lhenice a Kšely. Všem zúčastněným gratulujeme a ostatním děkujeme za pomoc. Příští rok se těšíme 28.9.2017 na 14. ročníku :-)

Podzimní kolo hry Plamen
25.10.2016

V neděli 16.10.2016 se naše družstva zúčastnila podzimního kola hry Plamen na stadionu Olympia v Kutné Hoře. Závodilo se v disciplínách štafeta CTIF, štafeta 4 x 60 m a štafeta dvojic (pro piškoty modifikace na trojice). Všechna naše družstva si vedla velmi dobře.

Kutnohorský hasič 2016
25.10.2016

10 členů naší JSDH se dnes v Nesměřicích účastnilo odborné přípravy, kterou pořádalo OSH KH ve spolupráci s HZS KH a Asociací dobrovolných záchranářů. Kluci si vyzkoušeli na čtyřech stanovištích první pomoc zraněného cyklisty a lesního dělníka, ochranu hasiče vodní clonou a použití žebříku při zásahu (toto stanoviště obstarával náš velitel JSDH Petr Barták). Neplánovaně došlo i ke zkoušce zručnosti při odemykání sanitky bez klíčů. Celá akce byla velmi povedená a pro nás užitečná.

Podzimní brigáda
17.10.2016

V sobotu 15.10. proběhla tradiční podzimní brigáda. Nejvíce času nám zabralo vyklizení prostoru u sušáku hadic, kde se vybral celý kontejner ztrouchnivělého palivového dřeva. Povedlo se uklidit ve skladech a připravit archiv na položení nové podlahy. Škoda jen, že z velké členské základny, se nás brigády zúčastnilo jen 12. Oběd byl připraven pro více lidí a řepánky od p. Tůmové také. Oddílu mládeže se brigáda posunula, vzhledem k termínu podzimní soutěže okresního kola. Podzimní brigáda dětí se uskutečnila o týden později, starší děvčata uklidila hasičárnu a zbytek kolektivu se věnoval tréninkovému prostoru.

Rozlučková jízda
09.10.2016

Parní lokomotiva 434.2186, se na své rozlučkové jízdě před odstavením, zastavila v Uhl. Janovicích pro doplnění vody. Doplnění vody provedli členové jednotky JSDH Uhl. Janovice. Celý vlak pak pokračoval směrem ku Praze, kde bude lokomotiva odstavena a bude čekat, zda se najdou peníze na její opravu.

Železný hasič Ovčáry
05.10.2016

Za slunečného počasí se v sobotu 1. 10. 2016 konal již třetí ročník soutěže Železný hasič, který pořádalo SDH Ovčáry. Na stratu nechyběl náš člen Radek Protiva, který reprezentoval náš sbor. Na start se připravilo celkem 14 mužů, kteří se přišli vypořádat s překážkami například překonání bariéry, smotání dvou hadic B, výstupu na lešení a vytažení dvou hadic B, opičí dráha, Hammer box, otočení pneumatiky a na závěr zapojení proudnice C a B do hydrantového nástavce. Radek se s tím popral dobře i na úkor únavy materiálu a doběhl si pro krásné celkové 7 místo.

Bezpečně na cestě 1.
05.10.2016

Téměř stovka dětí se v deštivém počasí zúčastnila akce Bezpečně na cestě 1. V hasičské zbrojnici I a jejím okolí byla rozmístěna různá stanoviště, kde si mohly děti i dospělí vyzkoušet svoje znalosti a dovednosti nejen z dopravní výchovy, které se bohužel na škole nevěnuje moc času.

Memoriál Stanislava a Petra Jechových
13.09.2016

SDH Uhlířské Janovice pořádá dne 28.9.2016 na fotbalovém hřišti v Uhlířských Janovicích již 13. ročník memoriálu v běhu na 60 metrů s překážkami mladých hasičů.

Další závod ve výstupu na výškovou budovu
27.06.2016

V sobotu 25. 6. 2016 se v Praze konal celorepublikový seriál závodů Run-Up ve výběhu do výškových budov v ČR. Ačkoli jsme zvyklí, že naši členové běhají v hasičském obleku tentokrát tomu tak nebylo, jednalo se o závod civilní....

Uhlířskojanovičtí muži a ženy na krajské soutěži v požárním sportu
19.06.2016

V sobotu 18.6. a neděli 19.6.2016 se konala krajská soutěž v požárním sportu ve Vlašimi.