Chodovský tuplák 2017
03.05.2017

Poslední dubnovou sobotu se konal první ročník Chodovského tupláku, který navázal na úspěšný nultý ročník. Na registraci se ráno sešlo celkem 22 účastníků soutěže, z toho 4 ženy. Po zaregistrování posledních soutěžících se začalo s výstupem vzhůru k výšinám. Panovala zde velmi milá a přející nálada k úspěšnému zdolání 19 pater s překážkou v podobě dvou 20kg kanystrů v 10. patře. Nutno však podotknout, že všichni účastníci závodili v plné zásahové výstroji, která váží přibližně 30 kg, nesoucí na zádech plný dýchací přístroj a v rukou bourací sekeru, tzv. tuplák. Z řad našeho sboru se zúčastnil Radek Protiva.....

Jarní brigáda
23.04.2017

Deštivé počasí poznamenalo jarní brigádu, která se uskutečnila v sobotu 22.4. Mnoho z plánovaných prací se nepodařilo uskutečnit s ohledem na nepříznivé počasí. Podařilo se částečně uklidit prostor okolo has. II a rozřezat, rozštípat a uložit dřevo určené na topení. Pokračovalo se na dostavbě cisternového kontejneru a zahájili jsme přípravu na 1. máje. V nevlídném a deštivém počasí muselo přijít na řadu i zahřátí teplým nápojem. K obědu byla připravena nudlová polévka, uzené s knedlíkem a zelím. Jako zákusek pak domácí buchty s mákem, tvarohem, povidly a lívance se skořicí.

Kontrola čapího hnízda
11.04.2017

Dne 10.4. na žádost starosty města, provedla jednotka SDH Uhl. Janovice kontrolu čapího hnízda v ulici Grégrova na tamním komíně. Podezření, že se v čapím hnízdě nachází něco co brání čápům usednout na hnízdo se nepotvrdilo. Hnízdo je čisté a čápům tak nic nebrání obsadit komín v Uhl. Janovicích.

Blahopřání
11.04.2017

V těchto dnech slaví náš bývalý starosta SDH, kamarád a hasič J. Urban životní jubileum. Přejeme mnoho zdraví a hodně elánu do dalších let.

Sbor roku
11.04.2017

Na shromáždění představitelů, které se konalo 5.4. 2017 v kulturním zařízení Lorec v Kutné hoře, byla vyhlášena soutěž Sbor roku okresu Kutná Hora. Za účasti starosty KSH a zástupců HZS ČR byl nejlepším sborem okresu Kutná Hora vyhlášen SDH Uhlířské Janovice. K výhře v této soutěži náleží i finanční odměna. Další místa pak obsadil SDH Sv. Mikuláš a SDH Močovice.

Valná hromada
17.03.2017

11.3. proběhla Valná hromada SDH Uhlířské Janovice na které, kromě zpráv o činnosti a pohádky oddílu mladých hasičů, bylo předáno ocenění našim členům od SDH UHL. Janovice a od krajského sdružení hasičů. Jakub Vyhnánek a Petr Pluhař obdrželi ocenění za reprezentaci Středočeského kraje na Mistrovství ČR v požárním sportu, které jim předal starosta OSH p. J. Dušek. Hostem na naší Valné hromadě byl i starosta města U. Janovice p. Jiří Buchta a zástupce HZS ČR p. Pavel Karda.

Školení velitelů
17.03.2017

V hasičské zbrojnici v Uhl. Janovicích se 10.3. sešli velitelé jednotek a velitelé družstev JPO III. a JPO V. na pravidelné cyklické přípravě. Letošním hlavním tématem byla aplikace PORT.all, která by měla zjednodušit komunikaci s OPIS a usnadnit práci velitelům v jednotkách. Byla představena nová a stávající technika u HZS okresu Kutná Hora, proškolena byla první pomoc i s praktickou ukázkou a další témata odborné přípravy.

Hasičský bál 2017
25.02.2017

V páteční večer 10.2. se uskutečnil v sále Kooperativy v Uhlířských Janovicích hasičský bál, který pořádal SDH Uhl. Janovice. I když venku panovalo zimní počasí zašlo si zatančit a pobavit se více než 600 účastníků plesu, pro které hrála kapela B-dance BAND. Připravena byla i bohatá tombola, která obsahovala téměř 100 hodnotných cen. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu plesu a sponzorům, kteří věnovali ceny do plesové tomboly.

Brigáda JSDH
24.01.2017

Na sobotu 21.1.2017 byla svolána brigáda pro členy zásahové jednotky, které se zúčastnili i někteří členové SDH. Brzy ráno se zatopilo v udírně a celý den se pak linula okolím vůně uzeného masa. Hlavní náplní ale byla práce na cisternovém kontejneru, který bychom rádi uvedli do provozu co nejdříve. Podařilo se přidělat krycí hliníkové plechy, usadit držáky savic, osadit rolety do skříně cisterny, připravit a nastříkat armatury. Proměnu cisterny si můžete prohlédnout na fotkách pod článkem a ve fotogalerii.

Dobrovolní hasiči cvičili v Nesměřicích
26.10.2016

V sobotu 22.10.2016 proběhla v Nesměřicích odborná příprava pro JSDHO. Pod dohledem profesionálních hasičů, lektorů z řad SDH a záchranářů, si mohli všichni účastníci vyzkoušet nácvik hašení s vodní clonou, hašení z nastavovacích žebříků a jejich jištění, ošetření úrazu po pádu z kola a ošetření úrazu motorovou pilou. Akci pořádalo OSH Kutná Hora ve spolupráci s profesionálními hasiči z HZS Kutná Hora, Medical servis Davepo, Asociací dobrovolných záchranářů a SDH Nesměřice. Všem patří poděkování za přípravu této akce.

Kutnohorská hasičská liga 2016
25.10.2016

Mužské družstvo se po dlouhých letech letos vrátilo do kolotoče závodů Kutnohorské hasičské ligy.

Memoriál Stanislava a Petra Jechových 2016
25.10.2016

Už tradičně na svátek sv. Václava pořádal náš sbor 13. ročník memoriálu Stanislava a Petra Jechových v běhu na 60 metrů překážek. Účastnilo se více jak 140 dětí v kategoriích příprvka, mladší dívky a chlapci a starší dívky a chlapci ze sborů UJ, Kácov, Močovice, Církvice, Svatý Mikuláš, Nalžovice, Kosova Hora, Záboří nad Labem, Lhenice a Kšely. Všem zúčastněným gratulujeme a ostatním děkujeme za pomoc. Příští rok se těšíme 28.9.2017 na 14. ročníku :-)