SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ logo UHLÍŘSKÉ JANOVICE

Aktuality

Articles-default
Valná hromada
17.03.2017

11.3. proběhla Valná hromada SDH Uhlířské Janovice na které, kromě zpráv o činnosti a pohádky oddílu mladých hasičů, bylo předáno ocenění našim členům od SDH UHL. Janovice a od krajského sdružení hasičů. Jakub Vyhnánek a Petr Pluhař obdrželi ocenění za reprezentaci Středočeského kraje na Mistrovství ČR v požárním sportu, které jim předal starosta OSH p. J. Dušek. Hostem na naší Valné hromadě byl i starosta města U. Janovice p. Jiří Buchta a zástupce HZS ČR p. Pavel Karda.

Articles-default
Školení velitelů
17.03.2017

V hasičské zbrojnici v Uhl. Janovicích se 10.3. sešli velitelé jednotek a velitelé družstev JPO III. a JPO V. na pravidelné cyklické přípravě. Letošním hlavním tématem byla aplikace PORT.all, která by měla zjednodušit komunikaci s OPIS a usnadnit práci velitelům v jednotkách. Byla představena nová a stávající technika u HZS okresu Kutná Hora, proškolena byla první pomoc i s praktickou ukázkou a další témata odborné přípravy.

Articles-default
Hasičský bál 2017
25.02.2017

V páteční večer 10.2. se uskutečnil v sále Kooperativy v Uhlířských Janovicích hasičský bál, který pořádal SDH Uhl. Janovice. I když venku panovalo zimní počasí zašlo si zatančit a pobavit se více než 600 účastníků plesu, pro které hrála kapela B-dance BAND. Připravena byla i bohatá tombola, která obsahovala téměř 100 hodnotných cen. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu plesu a sponzorům, kteří věnovali ceny do plesové tomboly.

Articles-default
Brigáda JSDH
24.01.2017

Na sobotu 21.1.2017 byla svolána brigáda pro členy zásahové jednotky, které se zúčastnili i někteří členové SDH. Brzy ráno se zatopilo v udírně a celý den se pak linula okolím vůně uzeného masa. Hlavní náplní ale byla práce na cisternovém kontejneru, který bychom rádi uvedli do provozu co nejdříve. Podařilo se přidělat krycí hliníkové plechy, usadit držáky savic, osadit rolety do skříně cisterny, připravit a nastříkat armatury. Proměnu cisterny si můžete prohlédnout na fotkách pod článkem a ve fotogalerii.

Articles-default
Dobrovolní hasiči cvičili v Nesměřicích
26.10.2016

V sobotu 22.10.2016 proběhla v Nesměřicích odborná příprava pro JSDHO. Pod dohledem profesionálních hasičů, lektorů z řad SDH a záchranářů, si mohli všichni účastníci vyzkoušet nácvik hašení s vodní clonou, hašení z nastavovacích žebříků a jejich jištění, ošetření úrazu po pádu z kola a ošetření úrazu motorovou pilou. Akci pořádalo OSH Kutná Hora ve spolupráci s profesionálními hasiči z HZS Kutná Hora, Medical servis Davepo, Asociací dobrovolných záchranářů a SDH Nesměřice. Všem patří poděkování za přípravu této akce.

Articles-default
Kutnohorská hasičská liga 2016
25.10.2016

Mužské družstvo se po dlouhých letech letos vrátilo do kolotoče závodů Kutnohorské hasičské ligy.

Articles-default
Memoriál Stanislava a Petra Jechových 2016
25.10.2016

Už tradičně na svátek sv. Václava pořádal náš sbor 13. ročník memoriálu Stanislava a Petra Jechových v běhu na 60 metrů překážek. Účastnilo se více jak 140 dětí v kategoriích příprvka, mladší dívky a chlapci a starší dívky a chlapci ze sborů UJ, Kácov, Močovice, Církvice, Svatý Mikuláš, Nalžovice, Kosova Hora, Záboří nad Labem, Lhenice a Kšely. Všem zúčastněným gratulujeme a ostatním děkujeme za pomoc. Příští rok se těšíme 28.9.2017 na 14. ročníku :-)

Articles-default
Podzimní kolo hry Plamen
25.10.2016

V neděli 16.10.2016 se naše družstva zúčastnila podzimního kola hry Plamen na stadionu Olympia v Kutné Hoře. Závodilo se v disciplínách štafeta CTIF, štafeta 4 x 60 m a štafeta dvojic (pro piškoty modifikace na trojice). Všechna naše družstva si vedla velmi dobře.

Articles-default
Kutnohorský hasič 2016
25.10.2016

10 členů naší JSDH se dnes v Nesměřicích účastnilo odborné přípravy, kterou pořádalo OSH KH ve spolupráci s HZS KH a Asociací dobrovolných záchranářů. Kluci si vyzkoušeli na čtyřech stanovištích první pomoc zraněného cyklisty a lesního dělníka, ochranu hasiče vodní clonou a použití žebříku při zásahu (toto stanoviště obstarával náš velitel JSDH Petr Barták). Neplánovaně došlo i ke zkoušce zručnosti při odemykání sanitky bez klíčů. Celá akce byla velmi povedená a pro nás užitečná.

Articles-default
Podzimní brigáda
17.10.2016

V sobotu 15.10. proběhla tradiční podzimní brigáda. Nejvíce času nám zabralo vyklizení prostoru u sušáku hadic, kde se vybral celý kontejner ztrouchnivělého palivového dřeva. Povedlo se uklidit ve skladech a připravit archiv na položení nové podlahy. Škoda jen, že z velké členské základny, se nás brigády zúčastnilo jen 12. Oběd byl připraven pro více lidí a řepánky od p. Tůmové také. Oddílu mládeže se brigáda posunula, vzhledem k termínu podzimní soutěže okresního kola. Podzimní brigáda dětí se uskutečnila o týden později, starší děvčata uklidila hasičárnu a zbytek kolektivu se věnoval tréninkovému prostoru.

Articles-default
Rozlučková jízda
09.10.2016

Parní lokomotiva 434.2186, se na své rozlučkové jízdě před odstavením, zastavila v Uhl. Janovicích pro doplnění vody. Doplnění vody provedli členové jednotky JSDH Uhl. Janovice. Celý vlak pak pokračoval směrem ku Praze, kde bude lokomotiva odstavena a bude čekat, zda se najdou peníze na její opravu.

Articles-default
Železný hasič Ovčáry
05.10.2016

Za slunečného počasí se v sobotu 1. 10. 2016 konal již třetí ročník soutěže Železný hasič, který pořádalo SDH Ovčáry. Na stratu nechyběl náš člen Radek Protiva, který reprezentoval náš sbor. Na start se připravilo celkem 14 mužů, kteří se přišli vypořádat s překážkami například překonání bariéry, smotání dvou hadic B, výstupu na lešení a vytažení dvou hadic B, opičí dráha, Hammer box, otočení pneumatiky a na závěr zapojení proudnice C a B do hydrantového nástavce. Radek se s tím popral dobře i na úkor únavy materiálu a doběhl si pro krásné celkové 7 místo.

Kontakty