Železný hasič Ovčáry
05.10.2016

Za slunečného počasí se v sobotu 1. 10. 2016 konal již třetí ročník soutěže Železný hasič, který pořádalo SDH Ovčáry. Na stratu nechyběl náš člen Radek Protiva, který reprezentoval náš sbor. Na start se připravilo celkem 14 mužů, kteří se přišli vypořádat s překážkami například překonání bariéry, smotání dvou hadic B, výstupu na lešení a vytažení dvou hadic B, opičí dráha, Hammer box, otočení pneumatiky a na závěr zapojení proudnice C a B do hydrantového nástavce. Radek se s tím popral dobře i na úkor únavy materiálu a doběhl si pro krásné celkové 7 místo.

Bezpečně na cestě 1.
05.10.2016

Téměř stovka dětí se v deštivém počasí zúčastnila akce Bezpečně na cestě 1. V hasičské zbrojnici I a jejím okolí byla rozmístěna různá stanoviště, kde si mohly děti i dospělí vyzkoušet svoje znalosti a dovednosti nejen z dopravní výchovy, které se bohužel na škole nevěnuje moc času.

Memoriál Stanislava a Petra Jechových
13.09.2016

SDH Uhlířské Janovice pořádá dne 28.9.2016 na fotbalovém hřišti v Uhlířských Janovicích již 13. ročník memoriálu v běhu na 60 metrů s překážkami mladých hasičů.

Další závod ve výstupu na výškovou budovu
27.06.2016

V sobotu 25. 6. 2016 se v Praze konal celorepublikový seriál závodů Run-Up ve výběhu do výškových budov v ČR. Ačkoli jsme zvyklí, že naši členové běhají v hasičském obleku tentokrát tomu tak nebylo, jednalo se o závod civilní....

Uhlířskojanovičtí muži a ženy na krajské soutěži v požárním sportu
19.06.2016

V sobotu 18.6. a neděli 19.6.2016 se konala krajská soutěž v požárním sportu ve Vlašimi.

Okresní kolo v požárním sportu
27.05.2016

Okresní kolo mužů a žen v požárním sportu se konalo 21. 5. 2016 na stadionu Olympia v Kutné Hoře. Soutěže se zúčastnilo 5 družstev mužů a dvě družstva žen. Ženy i muži z Uhlířských Janovic vyhráli štafety i PÚ a postoupili na krajskou soutěž do Vlašimi. Ve stejný den soutěžily i naše dorostenky, které napodobily své starší kolegy a postoupily na krajskou soutěž do Kladna.

Chodovský tuplák
24.05.2016

V sobotu 21.5.2016 pořádalo SDH Praha 11 - Chodov nultý ročník soutěže pro hasiče - jednotlivce, pod názvem Chodovský tuplák. Na startu byl i člen našeho SDH Radek Protiva.

MŠ Miskovice u SDH Uhl. Janovice
15.05.2016

Dobrovolní hasiči z Uhlířských Janovic přivítali 13.5.2016 v Hasičské zbrojnici II. děti z MŠ Miskovice. Odjezd záchranky k naléhavému případu pozměnil připravený program a tak se celé dopoledne dětem věnovali členové našeho sboru.

Jarní brigáda
23.04.2016

Každoroční jarní brigáda se konala v sobotu 23.4.2016. I přes ohlášenou nepřízeň počasí, se sešlo 15 dětí a 16 dospělých, aby pomohli uklidit a připravit prostor na prvního května, kdy se hasičská zbrojnice otevírá pro všechny příchozí a hlavně pro děti. Pro ty je každý rok připravován bohatý program s dovednostními soutěžemi o drobné ceny. Naštěstí se předpověď počasí nepotvrdila a chvílemi na nás koukalo i slunko. Hodně práce tak stihly děti na hasičském cvičišti a úklid se podařil i na hasičské zbrojnici. V odpoledních hodinách jsme ještě uskutečnili sběr železného šrotu, který jsme tentokrát zaměřili na vesnice, které spadají do katastru města Uhlířských Janovic.

Běh na rozhlednu Vysoká a kvalifikace TFA
20.04.2016

V sobotu 16.4.2016 pořádalo OSH Kutná Hora pro členy SDH a JSDH běh na rozhlednu Vysoká a následně i kvalifikační soutěž v disciplínách TFA. Sobotních závodů se zúčastnili tři členové našeho SDH.

Ocenění práce členů JSDHO
13.03.2016

Na Valné hromadě byla oceněna práce dvou dlouholetých členů zásahové jednotky SDH Uhl. Janovice, Vlastimila Semráda a Jaroslava Brodského, kteří v zásahové jednotce ukončují svoji činnost. I nadále však zůstávají aktivními členy SDH.

Školení strojníků a velitelů
07.03.2016

Ve dnech 4. a 5.3. proběhla v hasičské zbrojnici 1 v Uhlířských Janovicích cyklická příprava velitelů jednotek, velitelů družstev a strojníků JPO III a JPO V. Školiteli se na krátký čas stali příslušníci HZS ČR PS Kutná Hora a PS Uhlířské Janovice. Velkou výhodou je, že školení provádějí příslušníci, se kterými se běžně setkáváme při zásazích a tak s nimi můžeme řešit i konkrétní situace, které se při zásahu mohou vyskytnout.