SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ logo UHLÍŘSKÉ JANOVICE

Aktuality

Articles-default
Mytí koupaliště
10.05.2017

V sobotu 6.5. se nakonec přeci jen uskutečnilo již dlouho plánované mytí koupaliště. Ráno se totiž sešlo tak málo lidí, že jen stěží naložili stříkačku a hadice. Chvíli to dokonce vypadalo, že se letos ani koupaliště čistit nebude. V průběhu dopoledne se pak připojilo několik členů a tak se podařilo vše zvládnout. Možná že by mohli někteří členové obětovat chvilku a přijít pomoct s některou plánovanou akcí.

Articles-default
Den otevřených dveří 1.5.
08.05.2017

Hasiči již po několikáté připravili na 1. května program pro děti i dospělé. Pro děti byli připraveny různé dovednostní úkoly a za jejich splnění si pak mohli vybrat z připravených cen. Dospělí i děti si mohli prohlédnout vystavenou techniku a ochutnat připravené občerstvení. V odpoledních hodinách si šlapací autíčka pro děti vyzkoušeli i někteří pořadatelé.

Articles-default
Rozhledna Vysoká
03.05.2017

Předposlední sobotu 22. dubna se konala již tradičně soutěž ve výstupu na rozhlednu Vysoká u Kutné Hory. Počasí závodníkům nepřálo a okusili tedy své síly a možnosti za velmi deštivého dne. Na startu se utkalo celkem 57 závodníků v 5-ti kategoriích. Z řad našeho sboru se zúčastnilo 10 chlapců. Ti závodili ve dvou kategoriích: muži bez dýchacího techniky a starší žáci. Všichni závodníci se potýkali s nepřízní počasí v podobě střídajícího se deště se sněhem, který doprovázel mírný vítr. Ani ten je však nezastavil a těšíme se na další úspěchy našich členů.....

Articles-default
Soutěž TFA Jičín
03.05.2017

První květnový den za slunného počasí se konala na Valdštejnově náměstí v Jičíně silová soutěž „Jičínský hasič přežívá“ v disciplínách TFA. Sešli se zde zástupci všech krajů z celé České republiky. Nechyběl ani náš zástupce Radek Protiva. Po ustrojení a připravení se na svůj první letošní start v kategorii TFA se šel poprat s těžšími překážkami, než jsme byli zvyklí z minulých akcí. Hned na startu se připnul k jistícímu lanu a vystoupal po žebříku do výšky 6 metrů, kde vytáhl dvě C .....

Articles-default
Chodovský tuplák 2017
03.05.2017

Poslední dubnovou sobotu se konal první ročník Chodovského tupláku, který navázal na úspěšný nultý ročník. Na registraci se ráno sešlo celkem 22 účastníků soutěže, z toho 4 ženy. Po zaregistrování posledních soutěžících se začalo s výstupem vzhůru k výšinám. Panovala zde velmi milá a přející nálada k úspěšnému zdolání 19 pater s překážkou v podobě dvou 20kg kanystrů v 10. patře. Nutno však podotknout, že všichni účastníci závodili v plné zásahové výstroji, která váží přibližně 30 kg, nesoucí na zádech plný dýchací přístroj a v rukou bourací sekeru, tzv. tuplák. Z řad našeho sboru se zúčastnil Radek Protiva.....

Articles-default
Jarní brigáda
23.04.2017

Deštivé počasí poznamenalo jarní brigádu, která se uskutečnila v sobotu 22.4. Mnoho z plánovaných prací se nepodařilo uskutečnit s ohledem na nepříznivé počasí. Podařilo se částečně uklidit prostor okolo has. II a rozřezat, rozštípat a uložit dřevo určené na topení. Pokračovalo se na dostavbě cisternového kontejneru a zahájili jsme přípravu na 1. máje. V nevlídném a deštivém počasí muselo přijít na řadu i zahřátí teplým nápojem. K obědu byla připravena nudlová polévka, uzené s knedlíkem a zelím. Jako zákusek pak domácí buchty s mákem, tvarohem, povidly a lívance se skořicí.

Articles-default
Kontrola čapího hnízda
11.04.2017

Dne 10.4. na žádost starosty města, provedla jednotka SDH Uhl. Janovice kontrolu čapího hnízda v ulici Grégrova na tamním komíně. Podezření, že se v čapím hnízdě nachází něco co brání čápům usednout na hnízdo se nepotvrdilo. Hnízdo je čisté a čápům tak nic nebrání obsadit komín v Uhl. Janovicích.

Articles-default
Blahopřání
11.04.2017

V těchto dnech slaví náš bývalý starosta SDH, kamarád a hasič J. Urban životní jubileum. Přejeme mnoho zdraví a hodně elánu do dalších let.

Articles-default
Sbor roku
11.04.2017

Na shromáždění představitelů, které se konalo 5.4. 2017 v kulturním zařízení Lorec v Kutné hoře, byla vyhlášena soutěž Sbor roku okresu Kutná Hora. Za účasti starosty KSH a zástupců HZS ČR byl nejlepším sborem okresu Kutná Hora vyhlášen SDH Uhlířské Janovice. K výhře v této soutěži náleží i finanční odměna. Další místa pak obsadil SDH Sv. Mikuláš a SDH Močovice.

Articles-default
Valná hromada
17.03.2017

11.3. proběhla Valná hromada SDH Uhlířské Janovice na které, kromě zpráv o činnosti a pohádky oddílu mladých hasičů, bylo předáno ocenění našim členům od SDH UHL. Janovice a od krajského sdružení hasičů. Jakub Vyhnánek a Petr Pluhař obdrželi ocenění za reprezentaci Středočeského kraje na Mistrovství ČR v požárním sportu, které jim předal starosta OSH p. J. Dušek. Hostem na naší Valné hromadě byl i starosta města U. Janovice p. Jiří Buchta a zástupce HZS ČR p. Pavel Karda.

Articles-default
Školení velitelů
17.03.2017

V hasičské zbrojnici v Uhl. Janovicích se 10.3. sešli velitelé jednotek a velitelé družstev JPO III. a JPO V. na pravidelné cyklické přípravě. Letošním hlavním tématem byla aplikace PORT.all, která by měla zjednodušit komunikaci s OPIS a usnadnit práci velitelům v jednotkách. Byla představena nová a stávající technika u HZS okresu Kutná Hora, proškolena byla první pomoc i s praktickou ukázkou a další témata odborné přípravy.

Articles-default
Hasičský bál 2017
25.02.2017

V páteční večer 10.2. se uskutečnil v sále Kooperativy v Uhlířských Janovicích hasičský bál, který pořádal SDH Uhl. Janovice. I když venku panovalo zimní počasí zašlo si zatančit a pobavit se více než 600 účastníků plesu, pro které hrála kapela B-dance BAND. Připravena byla i bohatá tombola, která obsahovala téměř 100 hodnotných cen. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu plesu a sponzorům, kteří věnovali ceny do plesové tomboly.

Kontakty